Całe życie z tańcem

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Kalicińskiej, która przez blisko 40 lat była choreografem Zespołu Regionalnego Krakowiacy Ziemi Brzeskiej.

Pani Janina urodziła się w 1920 r. w Wierzchosławicach. Zawsze powtarzała, że już od dzieciństwa najbardziej na świecie kochała balet i taniec. Swoją pasją zarażała wszystkich, bez względu na wiek, poglądy czy wykształcenie.

Przy okazji 50-lecia Zespołu, Jadwiga Podolańska tak wspominała Panią Jankę: “Zawsze otwarta, przyjazna, ale też wymagająca i dbająca o poziom każdego występu, nawet tego z pozoru mniej ważnego. Do dziś można usłyszeć od tancerzy słowa, że nie ma nieważnych wystepów. Każdy powinien być wytańczony i wyśpiewany jak najlepiej. Perfekcjonizm łączyła Pani Janka z fachowością, a wykształcenie pedagogiczne i wrodzone wyczucie pozwalały Jej na dobry kontakt z młodymi i starszymi członkami zespołów, które prowadziła. Dla Krakowiaków Ziemi Brzeskiej była skarbem nie do przecenienia, dlatego uznano ją za Duszę Zespołu i nie ma w tym żadnej przesady”.

26 maja Pani Janina Kalicińska skończyłaby sto lat. Do końca imponowała jasnością umysłu, pamięcią i uśmiechem.

Pani Janino – dziękujemy! Praca z Panią była przyjemnością i wyróżnieniem.

Kategoria: Aktualności
Data: 05 Maj 2020