Teatralne Lustra 2017 – podsumowanie

W dniach 9-11 maja br. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbywały się 6. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, podczas których zaprezentowano dwadzieścia cztery przedstawienia teatralne w wykonaniu dziecięcych
i młodzieżowych zespołów działających w subregionie tarnowskim.

 

Nagrodę Główną – Diamentowe Lustro otrzymał Zespół Teatralny GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej w Żabnie prowadzony przez Elżbietę Kijowska za diamentowy blask inscenizacyjny Baśni o stalowym jeżu.

Do udziału w spotkaniu finałowym XXXII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK
w Nowym Sączu 
nominowane zostały:

  1. Zespół Teatralny GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej w Żabnie
  2. Zespół Teatralny KAGAMI MAŁE ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie

 

 

Zespół Konsultantów: Ziuta Zającówna, Bogdan Słomiński i Jacek Milczanowski z radością obserwuje rosnącą z roku na rok świadomość instruktorów w wykorzystywaniu środków teatralnych, które mają pomóc w wyrazistej artykulacji oraz rozwijaniu wyobraźni i fantazji dzieci. Cieszą poszukiwania w zakresie teatru formy, ruchu, plastyki i zbiorowe kreacje aktorskie tworzone z zabawy teatrem w gronie przyjaciół.

Dla instruktorów zespołów teatralnych zaplanowane zostały na 8 czerwca br. o godz. 15:00
w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brzesku warsztaty podsumowujące tegoroczne TEATRALNE LUSTRA, w trakcie których analizowane będą wybrane aspekty warsztatu teatralnego na podstawie zapisu filmowego prezentowanych spektakli.

 

Protokół od pobrania

 

Kategoria: Aktualności
Data: 26 Mar 2017


Wielkość czcionki
Kontrast